نحوه تنظیم صندلی اداری

هر کسی که مدت زمانی را پشت یک میز کار کرده است, می داند که نشستن برای مدت طولانی می تواند فشار را روی کمر ، شانه ها ، بازوها و پاها وارد کند. علاوه بر این ، نشستن بیش از حد یا نشستن در وضعیت نامناسب می تواند باعث ایجاد مشکلات جسمی و ناراحتی های طولانی مدت شود .

اگر صندلی اداری کاملاً قابل تنظیم ندارید ، حتما برای سلامت جسمی خود و تهیه یک صندلی مناسب سرمایه گذاری کنید.

صندلی اداری ایده آل

در حالت ایده آل ، صندلی اداری شما باید ویژگی هایی داشته باشد که هم از نظر ارتفاع و هم از نظر شیب تنظیم شود و به پشت و پاهای شما فشار نیاورد. این صندلی همچنین باید دارای پشتی قابل تنظیم باشد که ساختار آن به گونه ای است که از کمر پشتیبانی می کند .

چگونه می توان صندلی را متناسب با قد خود را تنظیم کرد؟

هنگامی که صندلی شما به طور صحیح تنظیم شده است ، باید بتوانید راحت بنشینید ، پشتی صندلی باید طوری تنظیم شود که با نشستن احساس راحتی داشته باشید. برای تنظیم صحیح ارتفاع صندلی خود ، این مراحل را انجام دهید :

  • با تنظیم ارتفاع صندلی شروع کنید. برای این کار ، روبروی صندلی بایستید و صندلی را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید تا بالاترین نقطه آن دقیقاً زیر زانو لمس شود.
  • روی صندلی بنشینید طوری که پاهای شما روی زمین صاف باشد. بین لبه صندلی و  پای شما باید حداقل 5 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد.
  • در مرحله بعد ، پشتی را هم به عقب و هم به جلو و همچنین بالا و پایین تنظیم کنید ، به گونه ای که به راحتی در حفره کمر شما جا بگیرد.
  • اگر صندلی صاف باشد ، آن را کمی عقب خم کنید تا به رفع تنش در قسمت تحتانی کمر کمک کند.
  • برای تنظیم دسته ها آرنج های خود را در حالت 90 درجه خم کرده و بازوها را تنظیم کنید تا لبه های دسته های صندلی زیر آرنج شما را لمس کنند.

نحوه تنظیم صندلی اداری

چگونه می توان ارتفاع میز خود را تنظیم کرد؟

ابتدا صندلی خود را متناسب با قد خود تنظیم کنید ، سپس بررسی کنید که آیا می توانید به راحتی روی صندلی خود در زیرمیز محل کار خود بنشینید؟

فاصله میز با صندلی باید طوری باشد که بتوانید پاهای خود را آزادنه حرکت دهید, اگر میز خیلی پایین باشد این امکان وجود نخواهد داشت و باید ارتفاع صندلی را تا جایی که با بدن شما تناسب داشته باشد کاهش دهید. همچنین بازوهای شما باید به شکلی روی میز قرار بگیرد که زاویه 90 درجه داشته باشد. برای این کار باید صندلی را طوری تنظیم کنید که بازوان شما در این حالت قرار بگیرد. در صورتی که سوالی در مورد تنظیم صندلی اداری دارید می توانید با کارشناسان حامی صنعت تماس بگیرید. شماره تماس : 02166746210